ubytování na lipně

Jaro na Lipně

Jaro na Lipně je krásným obdobím. Ať už řešíte, kam na jarní prázdniny, nebo chcete jen tak vyrazit za krásnou přírodou. Na Lipně najdete opravdu velké množství vyžití. Ať už jde turistiku, brusle, cykloturistiku, památky nebo třeba unikátní stezka v korunách stromů.

Také si můžete odpočinou ve wellnesech, aquaparku nebo si užít okolní restaurace a kavárny.

Lipno nabízí vodní vyžítí i na jaře díky Aquawordu, welness zařízením, nebo můžete zkusit Wakeboard přímo ve Frymburku. Pro náročné cyklisty kteří asfalt zrovna nemusí je nad Frymburkem nově vybudovaný přírodní Singltrail který je navíc zdarma.

MIMOSEZÓNA JARO– CENY

09.03. 2020 – 27.04. 2020 15 500,- Kč / za týden
27.04. 2020 – 29.06. 2020 23 000,- Kč / za týden

 

Jarní vyžití na Lipně

Plavba výletní lodí a další atrakce

Prohlédněte si lipenské jezero z jiné perspektivy. Loď „Adalbert Stifter“ zajišťuje okružní plavby v jižní části jezera – Lipno nad Vltavou – Frymburk a návrat zpět. Loď „Vltava“ pořádá plavby v severní části jezera – Horní Planá – Černá v Pošumaví a návrat zpět.

A pokud si budete chtít užít trochu relaxu, pak určitě nevynechejte Aquaworld Lipno. Ve stejné budově se pak nachází i Hopsárium Lipno, kde se mohou děti vyřádit za každého počasí.

Rybaříte? Lipenské jezero bývá rybáři nazýváno „rybářským rájem“ a zaujímá první místo mezi významnými rybářskými revíry. Přístupy k vodě jsou ideální, chytat se dají prakticky všechny druhy ryb a je zde možnost využit půjčovny lodí.

Více informací: https://www.ifrymburk.info/letni-sezona/ dále na https://www.kudyznudy.cz/aktivity/okruzni-plavby-na-lipenske-prehrade a na https://www.kudyznudy.cz/aktuality/uzijte-si-jarni-dny-na-lipne-kde-je-porad-co-dela    

stezka v korunách stromů

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna.

11 adrenalinových sekcí pro děti, interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. To vše Vám bude odměnou za vystoupání po 675 metrů dlouhé lávce až do výše 40 metrů!

Více informací: Stezka korunami stromů

Turistika a okolí Frymbruka

V okolí Frymburku je množství přírodních zajímavostí, historických památek i nejrůznějších pravidelných akcí, které stojí za návštěvu. Ve Frymburku se nachází výborné přírodní podmínky pro turistiku.

Vyhledávaným cílem s úžasnou vyhlídkou je krajina hustě zalesněného Svatotomášského pohoří se zříceninou hradu Vítkův kámen na vrchu vysokém 1035m. V této klidné a nerušené oblasti žije los a rys. Za návštěvu stojí „opuštěné vesnice“ v okolí, např. Rychnůvek (pouze kříž připomíná bývalou ves), také Jasánky, Pernek a Rožnov připomínají pouze na jaře kvetoucí ovocné stromy.

Můžete se také vydat k ledovcovému Plešnému jezeru, jít po stopách posledního Šumavského medvěda po Medvědí stezce – nejstarší naučné stezce v ČR, navštívit jednu z největších a nejkrásnějších dochovaných technických památek na Šumavě Schwarzenberský kanál a zaručeně Vás uchvátí Čertova stěna opředená pověstmi. Můžete také navštívit podzemí Lipenské elektrárny nebo Stezku v korunách stromů.

Více informací: https://www.ifrymburk.info/letni-sezona/

 

Cykloturistika

Velmi oblíbená je Jezerní cyklostezka Frymburk – Lipno – Přední Výtoň, která probíhá podél jezera. Stezka je vhodná nejen pro cyklisty, ale také pro in-line brusle. Stezka je v části Frymburk – Lipno v noci osvětlena. Na stezce můžete navštívit lipenskou přehradní hráz s vodní elektrárnou a infocentrem, neminete lipenskou jezerní pannu či mlýnek s vodníky. Jezerní cyklostezka je vhodná pro rodiny s dětmi. Z Přední Výtoně na Frýdavu probíhá úsek po silnici s ojedinělým dopravním provozem a pak převozem přes jezero je možné se dostat zpět do Frymburku.

V obcích po trase je celá řada možností občerstvení nebo zastávek pro děti na dětských hřištích nebo na vykoupání v jedné z pěkných zátok, kterými projedete.

Single trail Frymburk na Lipně
Příznivci terénní jízdy na horském kole se konečně dočkali i u největší tuzemské louže, tedy na Lipně. V lese nad malebným městečkem Frymburk vznikl v roce 2016 nový single trail, první svého druhu v jihočeském kraji

Více informací: https://www.ifrymburk.info/frymburk/kalendar-akci/ nebo na https://www.kudyznudy.cz/aktivity/jezerni-cyklo-inline-stezka-na-lipne

Jarní odpočinek

Přijďte si k nám užít krásné přírody,  vyčistit si hlavu a třeba si odpočinout při cykloturistice, procházkách nebo výhledem ze stezky v korunách stromů.

Zde naleznete další tipy:

Tipy na Lipno.info
Májové kolo a Frymburská destíka 9. května

Fotogalerie

Jarní vyžití na Lipně.

Zjistěte, zda pro Vás máme volný termín. rádi Vás pohostíme.

Zásady ochrany osobních údajů