ubytování na lipně

Zima na Lipně

Zimního vyžití na Lipně najdete opravdu velké množství. Ať už jde o zimní radovánky jako je lyžování, běžky, bruslení nebo procházky zamrzlou Šumavou. Také si můžete odpočinou ve wellness nebo si užít okolní restaurace a kavárny.

V okolí Lipna najdete 4 lyžařské areály, když se povede zima tak i nejdelší bruslařskou dráhu na světě (zamrzlé Lipno) a upravené běžecké trasy. Všechny skiareály jsou uměle zasněžované a každý má něco do sebe. 

ZIMNÍ SEZÓNA – CENY

22.12. 2021 – 05.01. 2022 36 000,- Kč / za týden
05.01. 2022 – 09.03. 2022 23 000,- Kč / za týden

Skiparky na Lipně

Skipark Frymburk

Rodinný lyžařský areál pro ty, kteří mají raději zimní radovánky bez dlouhých front v příjemném prostředí, na oblíbeném kopci Marta s překrásným výhledem na Lipenské jezero. Dětský park Médi Kubíka je svou rozlohou největším dětským parkem na Šumavě. Mírný a široký stometrový výcvikový svah s dvěma pohodlnými pojízdnými koberci obsahuje moderní výukové prvky pro efektivní a hravou formu výuky lyžování. Díky kolotoči a tubingové dráze bude pro Vaše děti lyžování v dětském parku Médi Kubíka opravdovou zábavou. Během lyžování i po něm se můžete občerstvit na našem Ranči u tří Anč. Bezplatné parkoviště přímo u dětského parku.

Více informací: www.parkfrymburk.cz

Skiareál Lipno

Lyžování nejen pro rodiny s dětmi na 10,8 km dlouhých sjezdovkách. Otevřena nová sjezdovka Vyhlídka. Možnost večerního lyžování na Jezerní sjezdovce lyžařská škola: dětské výukové hřiště – Fox park, nově Bambini park s pojízdnými koberci. on-line nákup skipasů, slevy na skipasy 10 % – 20 % s LipnoCard, děti do 6 let lyžují za 20 Kč. Skibus z Frymburku, půjčovna lyžařské vybavení, bohaté možnosti občerstvení. Pro běžkaře upravováno v okolí 40 km běžeckých stop 11 km dlouhá upravená bruslařská dráha na Lipně při příznivých zimních podmínkách v blízkosti: bobová dráha, hopsárium, aquapark, stezka v korunách stromů.

Více informací: ww.lipno.info/zazitky/skiareal-lipno

Skiareál Hochficht

Ubytovat se za české ceny a lyžovat v Rakousku na Hochfichtu, kde výška hor dosahuj 1338 m a všechny sjezdovky (20 km) se zasněžují = jistota sněhu a příznivých podmínek pro lyžování. Děti do 10 let v doprovodu rodičů lyžují za 2 EUR, mládež do 19 let lyžuje za dětské ceny, lyžařská škola, večerní lyžování středa a pátek (17:00 – 20:30).

Více informací: www.lipno-sternstein-hochficht.cz/prednosti-hochfichtu

Skiareál Sternstein

Menší rakouské lyžařské středisko za hraničním přechodem Studánky. Dětský park Elefuntasia s pojízdným kobercem (179 m dlouhý). Děti do 6 let v doprovodu rodičů lyžují zdarma, lyžařská škola, v okolí upravené běžecké tratě.

Více informací: www.lipno-sternstein-hochficht.cz/prednosti-sternsteinu

Zimní dovolená

Přijďte si k nám užít krásné zimní přírody, zalyžovat si, vyčistit si hlavu a třeba si odpočinout v některém z wellnessů.

Zde naleznete další tipy:
Stezka v korunách stromů
Tipy na webu kudy z nudy

Fotogalerie

Zimní vyžití na Lipně.

Zjistěte, zda pro Vás máme volný termín. rádi Vás pohostíme.

Zásady ochrany osobních údajů